Naujienlaiškis (10)

 
 
 

2021 02 24

 
 
 

Gerbiami tikybos mokytojai ir katechetai,

Šiuo karantino metu dažnai sėdime prie kompiuterio, baigiame išvarvinti akis... Ir visgi ieškome skaitmeninių išteklių, kurie padėtų mokiniams geriau išmokti, ir ne tik. 

Galbūt pavyks sudominti jaunuolius ir padėti jiems rasti Dievą? 

Niekas nepakeičia mūsų asmeninio šventumo liudijimo, tačiau gali praversti ir keletas naujų priemonių. Dalinamės keletu įrankių, kuriuos galite kūrybiškai panaudoti Dievo garbei!

 
   
 
 

LearningApps.org jau pilnai išversta į lietuvių kalbą! 

Kategorijos “Tikyba” turinį rasite naujoje kategorijoje “Dorinis ugdymas” (kad ir etikos mokytojai galėtų šiuo įrankiu naudotis).

Taip pat beveik visas LearningApps programėles jau galite rasti sukategorizuotas www.gerojipatirtis.lt  

 
 
 
 
Apsilankykite LearningApps.org
 
 
  
 
 
O čia rasite 12 papildomų (slaptų) programėlių rūšių!
 
 
 
 
Apsilankykite gerojipatirtis.lt
 
 
  
 
 
 

www.gerojipatirtis.lt svetainė šiuo metu intensyviai pildoma. Siekiame (nežinia, ar pasieksime), kad iki vasaros joje būtų 1000 įrašų. 

Šioje svetainėje, kaip ir www.krikscioniskifilmai.lt, įdiegta nauja filtravimo (ne flirtavimo!) ir paieškos sistema. Išbandykite patys!

 
 
 
 

Marijos radijo laidos jau pasiekiamos tiklalaidžių portaluose, tokiuose kaip Spotify, Pocket Casts, Podtail, Stitcher ir kitur. Galite patogiai, iš eilės ir pagreitintai perklausyti norimas laidas ir naudoti jų įrašus pamokoms bei namų darbams!

Garso įrašai karantino metu labai naudingi: pailsina akis ir netrukdo užsiimti namų tvarkymu (tiksliau, namų tvarkymas netrukdo jų klausyti). 

 
 
 
 
Perklausykite Marijos radijo laidas per Spotify
 
 
  
 
 
Rekomenduojame ir Apologetika.lt laidas
 
 
 
 
BibleProject Lietuvių k. kanalas
 
 
  
 
 
Pirmasis filmukas "Shalom" - Ramybė
 
 
 
 

Pagaliau prieš kelias dienas išėjo Biblijos projekto Lietuvių kalba oficialios versijos pirmasis filmukas! Jis visiškai sulietuvintas, su lietuviškais užrašais, jame nebesigirdi angliškas įgarsinimas. Dėkojame Dievui ir Biblijos projektui, kuris JAV turi 2,5 milijono Youtube sekėjų ir taip meistriškai siekia mus sudominti Biblija - žymiausia knyga pasaulyje!

Prenumeruokite ir dalinkitės!

 
 
 
 

Pamažu lietuvių kalba atsiranda vis daugiau programėlių išmaniesiems. Galite naudoti jas namų darbams, savo pačių vaikams, anūkams ar proanūkiams, tiesiog rekomenduoti mokiniams. Tai labai smagu ir dvasiškai naudinga. 

1. Biblijos programėlė vaikams: joje rasite 40+ gražiai lietuviškai įgarsintų ir animuotų Senojo bei Naujojo testamento istorijų su užduotimis vaikams.

2. Biblija: pilnai sulietuvinta, patogi, nedaug sveria (palyginus su popierine Biblija), o nuostabūs Biblijos skaitymo planai padės pamilti Bibliją kiekvienam! (Idėja: galite duoti užduotį mokiniams parsisiųsti programėlę ir surasti bei pristatyti Biblijos skaitymo planą tam tikra tema.)

3. The Chosen - Išrinktieji: daugybės peržiūrų ir teigiamų įvertinimų sulaukusi TV serija apie Jėzaus gyvenimą (su lietuviškais subtitrais). Geriau vieną kartą pamatyti, negu 100 kartų išgirsti! 

Ši nauja filmų serija jau ne vieną patraukė į Jėzaus artimiausių mokinių tarpą (Idėja: galite užduoti peržiūrėti kurią nors seriją namų darbui ir ją pristatyti / paruošti pagal ją klausimus, užduotis / parašyti rašinėlį / parašyti filmo apžvalgą, įvertinimą)

Dėkojame Klaipėdos Miesto bažnyčiai ir kitoms Evangelinėms bažnyčioms už šių nuostabių programėlių sulietuvinimą!

 
 
 
 
Biblijos programėlė vaikams
 
 
  
 
 
Biblija jaunimui ir visiems
 
 
  
 
 
The Chosen - Išrinktieji
 
 
  
 
 
 
Eiti į Canva.com
 
 
  
 
 
Paraiškų gauti nemokamą Canva Pro pateikimas mokytojams
 
 
 
Paraiškų gauti nemokamą Canva Pro pateikimas nevyriausybinėms organizacijoms
 
 
 
 

Kas dar nežinote, nuostabus pateikčių ir daugybės kitų dizaino priemonių kūrimo įrankis Canva.com mokyklų mokytojams dovanoja nemokamą Canva Pro prenumeratą visam laikui. Su ja galite neribotai naudotis nuotraukų, paveikslėlių ir vaizdo įrašų bibliotekomis, taip pat kitomis Pro privilegijomis. 

Mokytojai gali pateikti paraišką čia. 

(Reikia įkelti įrodymo kopiją - tai gali būti darbuotojo pažymėjimas, raštinės patvirtinimas, kad dirbate mokytoju, netgi nuotrauka su klasės vaikais)

Katechetai gali prašyti kieno nors iš parapijos, arba patys kreiptis parapijos vardu ir gauti Canva Pro parapijai kaip nevyriausybinei organizacijai, iki 10 asmenų komandai. 

Nevyriausybinių organizacijų vardu pateikti paraišką čia. 

(Kaip įrodymas tinka parapijos registracijos pažymėjimo kopija)

 
 
 
 
"IT panaudojimas skelbiant Dievo Žodį" seminarų įrašai
 
 
  
 
 
Prisijungti prie tikybos mokytojų ir katechetų el. pašto grupės
 
 
 
 

Pabaigai, kiekvieno mėnesio trečią trečiadienį 16:00-17:30 per zoom, mokytojų pageidavimu, tęsiasi nuotoliniai maldos, pasidalinimo ir ugdymosi susitikimai. Kviečiame norinčius prisijungti :-)

Nuoroda siunčiama į el. pašto grupę tikyba@googlegroups.com 

Nors paprastai nuoroda būna ši.

Dievas telaimina Jus ir tesaugo!

Medijų evangelizacijos projekto vardu,
Kun. Sigitas Jurkštas

 
 
 
  
 
 
Direct Mail for Mac This email is powered by Direct Mail for Mac. Learn MoreReport Spam